O nás

 V roce 1994 byla založena společnost ABC – American Bohemian Corporation, s.r.o. za účelem vytvoření obchodního subjektu. 

Během roku 2000 se společnost transformovala a stala se společností s ryze českým kapitálem. Společnost se zúčastňuje každoročně prestižních stavebních veletrhů, kde své výrobky představuje široké odborné veřejnosti a to v ČR i v zahraničí.

Naše společnost se svým zaměřením specializuje na problematiku realizací odvětrávání střešníchkonstrukcí plochých i šikmých střech. Výraznou doménou je problematika odvětrávání panelových domů včetně vlastních realizací. V rámci patnáctileté praxe s tímto zaměřením jsme realizovali více než 100 tisíc montáží a to jak přímo, tak i prostřednictvím široké sítě obchodních partnerů, tuzemských i zahraničních.

Od roku 2003 jsme stálým členem Obchodní a hospodářské komory ve Zlíně a od září 2010 jsme se stali rovněž členy OHK Brno. 

Pecet_abc-original_2

Široká nabídka výrobků

V roce 1995 na základě referencí získala společnost statut Výhradního zástupce – dovozce výrobku firmy Lomanco USA (ventilační turbíny) pro celou střední a východní Evropu. 

Důležitým milníkem v historii společnosti ABC-American Bohemian Corporation s.r.o. bylo zavedení výroby tubusového světlovodu nové generace SUNIZER. Po několikaletém vývoji jsme přivedli na trh tubusový světlovod české výroby spojující všechny přednosti předních výrobců tubusových světlovodů. Užitné vlastnosti tubusového světlovodu SUNIZER, energetické, ekologické a především ekonomické byly oceněny jak vlastními spotřebiteli, tak i získáním Zlaté medaile na Mezinárodním stavebním veletrhu FORARCH v Praze v roce 2009.

Dále se věnujeme distribuci, prodeji, montážemi a servisu klimatizačních a rekuperačních jednotek. Pro více informací o rekuperačních jednotkách navštivte webové stránky www.abc-rekuperace.cz